Biblioteka Przedszkolaka

29 listopada br. w grupie "Mrówki" odbyły się warsztaty realizowane w ramach projektu Biblioteka Przedszkolaka. Pomysłodawcą projektu jest Fundacja Burza Mózgów, która realizuje najważniejsze zadanie statutowe, jakim jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Projekt polega na inauguracji działalności Bibliotek Przedszkolaka w przedszkolach publicznych. Każda z placówek przedszkolnych biorących udział w projekcie otrzymuje na własność minibibliotekę – kuferek z książkami, w którym znajduje się dziesięć nowości wydawniczych, a każde dziecko biorące udział w projekcie otrzymuje karty pracy do realizacji działań warsztatowych. Podczas inauguracyjnych warsztatów z Panią Anią z Fundacji Burza Mózgów dzieci wykonały własne, spersonalizowane teczki, do których będą wkładać arkusze ze zrealizowanymi zadaniami dotyczącymi przeczytanych w trakcie roku książek. Do wspólnego czytanie książek zapraszane są Babcie i Dziadkowie przedszkolaków, ale z racji na obostrzenia projekt będą realizować nauczyciele oraz zaproszeni goście (osoby zatrudnione w przedszkolu). Liczymy na świetną zabawę przy realizacji projektu :)

A- A A+